-
19
jul
2007Wervershoof getest in ‘undercover’ onderzoek burgerinitiatief (Gemeente Wervershoof)
Wervershoof scoort bovengemiddeld goed in een ’undercover’ onderzoek naar de beantwoording van burgerinitiatieven.
De Burgerlijke Raad voor het Regeringsbeleid (BRR), een particulier initiatief, onderzocht bij 450 (deel-)gemeenten de behandeling van burgerplannen. Bijna de helft (49 procent) van de onderzochte gemeenten reageert niet inhoudelijk op een burgerinitiatief. Een derde van de gemeenten reageert zelfs helemaal niet. Zie persartikelen op burger-raad.nl.
De BRR stuurde op 14 mei 2007 432 gemeenten en 18 deelgemeenten een e-mail met een burgerinitiatief, met als afzender de niet bestaande Eric van der Veer. Deze toont zich een maatschappelijk betrokken burger, die een senioren-eethuis wil opzetten en zijn gemeente om raad en daad vraagt.
Slechts een kwart van de gemeenten die inhoudelijk reageren (13 procent op een totaal van 450 gemeenten), denkt zeer actief mee, geeft een overzicht van regelingen en bestaande initiatieven, bekijkt samenwerkingsverbanden en nodigt de burger uit. Wie goed scoren op deze criteria zijn behalve Wervershoof de gemeenten Arnhem, Cranendonck, Hoogeveen en het Amsterdamse stadsdeel Oud-Zuid.
Wervershoof scoort volgens de onderzoeker Steven de Jong ’bovengemiddeld’ met een uitvoerig antwoord dat verwijst naar het seniorenoverleg, de Stichting Welzijn Ouderen West-Friesland en eventuele subsidiemogelijkheden.
Bron: Gemeente Wervershoof, 19 juli 2007
Categorie
In de media
Een aantal van mijn onderzoeken en maatschappelijke acties haalden in de jaren 2004-2008 de media. In deze rubriek een overzicht van die artikelen.
LAATSTE BERICHTEN
- • Over het geboefte dat om de zoveel tijd een kredietcrisis organiseert
- • Eerlijke dronkenmanswaarheid – recensie Nederlands Dagblad
- • Bezorgde burgers op #6 publieksprijs Beste Debuut 2017
- • Het geluk ging aan hem voorbij (recensie Bezorgde burgers, 5 sterren)
- • Overheid, gedragsverandering, wetten en regels
- • Lastige burger is gruwel voor elke ambtenaar
- • De burger als klant, helemaal fout
- • Boze en lastige burgers
- • De zeurderige klanten van de overheid
- • ‘Klantgerichtheid overheid is een illusie’

Archief artikelen van Steven de Jong. Op deze site kunt u zijn artikelen uit de periode 2001-heden lezen.
