-
10
jan
2012Wandelend twitteren, sms’en, whatsappen, mailen. Wil je dood, ofzo?
Weleens iemand zien wandelen terwijl hij aan het ‘teksten’ is op zijn mobiel? Een zombie is er niets bij. Dit soort contactgestoorden zijn zich net zo bewust van hun omgeving als egels die de snelweg oversteken. In New York City belanden er jaarlijks meer dan duizend van op de eerste hulp.
Regisseur Casey Neistat heeft daarom een filmpje gemaakt om deze mensen te confronteren met hun gedrag. Hij spreekt in The New York Times de hoop uit dat we meer controle krijgen over ons elektronische leven.Neistat verlangt naar een samenleving waarin oogcontact, handdrukken en ‘face-to-face’-gesprekken de norm zijn. “Het wordt tijd dat we weer leven in het heden, dat we zijn waar we zijn.”
Een Britse verslaggever van CNN noemde ‘texting while walking’ in 2008 al een “nationale ramp”. 10 procent zou er in Groot-Brittannië een ongelukje door gehad hebben.
Hilarisch is een ander filmpje op YouTube. Op bewakingsbeelden van een overdekt winkelcentrum zien we een vrouw pardoes een kunstvijver inwandelen.
Gepubliceerd: NRC
Categorie
NRC
Voor NRC Handelsblad, nrc.nl en nrc.next schreef ik sinds mijn aanstelling in september 2007 meer dan 800 artikelen. De meeste daarvan als opiniemaker voor nrc.nl.
LAATSTE BERICHTEN
- • Twee zussen met een kinderwagen op dievenpad
- • Dit is geen kwajongensstreek meer, maar een aanslag
- • Doorgereden na ongeluk. Verdachter dan dit krijg je het niet
- • ‘Buitentijd’, advertorials voor in je backpack
- • Slim horloge voor kinderen blijkt gemakkelijk te kraken
- • Hennepplantage? Met die spullen kun je ook tomaten kweken
- • Die planten zijn volgens de rechter ‘niet vanzelf naar binnen gewandeld’
- • Of de officier zich ook zomaar in elkaar laat slaan
- • Werkstraf voor ‘akkefietje met schilderij’
- • Graag de volgende keer gewoon afrekenen

Archief artikelen van Steven de Jong. Op deze site kunt u zijn artikelen uit de periode 2001-heden lezen.
