-
19
sep
2006Van Bommel (SP): ‘Kabinet wil geld van opvolger uitgeven’
SP-kamerlid Harry van Bommel meent dat het kabinet zich na haar val had moeten beperken tot het afhandelen van lopende zaken. Dat de VVD en het CDA een nieuw missionair minderheidskabinet hebben gevormd, doet daar volgens het SP-kamerlid niets aan af.
Volgens Van Bommel heeft het kabinet bewust “de lekkerste dingen” uit de miljoenennota laten uitlekken om de aandacht af te leiden van minder aangename regeringsplannen.“Dit kabinet wil het geld uitgeven van een volgend kabinet. Ik vind dat de regering zich meer op de vlakte had moeten houden. In de miljoenennota staan allemaal ideologisch gekleurde zaken, dat had dit kabinet niet moeten doen”, aldus Van Bommel gisteravond tijdens het ‘Prinsjesnacht’-debat georganiseerd door Café Politiek in Bodega de Posthoorn te Den Haag.
Stef Blok (VVD) spreekt tegen dat de miljoenennota vol staat met ideologisch gekleurde zaken. “Eindelijk is er weer economische groei, de werkloosheid daalt. Het kabinet laat burgers daar gewoon van profiteren!”
Dat de politici konden spreken over de miljoenennota, komt doordat er ook dit jaar weer stukken zijn uitgelekt. Ondanks alle maatregelen om vroegtijdige publicatie te voorkomen. Volgens Van Bommel is er sprake van opzet. “Het kabinet heeft er belang bij om de nadruk te leggen op de lekkerste dingen.” Hij wijst erop dat de miljoenennota op de dag van uitlekken nog niet onder embargo naar de media was gestuurd, maar dat het uitgelekt is op de dag dat de fractievoorzitters inzage kregen. Dat bevestigt zijn vermoeden dat er politieke motieven aan kleven.
Pierre Heijnen, tot voor kort PvdA-wethouder Sociale Zaken en Werkgelegenheid te Den Haag, schaart zich niet achter de verdachtmakingen van Van Bommel. “Geheimhouden lukt niet in dit land. Dat een en ander is uitgelekt komt door de geprofessionaliseerde journalistiek, en niet omdat Balkenende wat lekkers uit zou willen laten lekken.”
Gepubliceerd: Politiek-digitaal.nl
Categorie
Politiek-digitaal.nl
Politiek-digitaal.nl, een initiatief van het Amsterdamse internetprojectbureau United Knowledge, was in de jaren 2001-2006 een populaire site voor politiek nieuws en achtergronden. Vanaf 2003 heb ik 156 artikelen en columns voor de site geschreven.
LAATSTE BERICHTEN
- • Twee zussen met een kinderwagen op dievenpad
- • Dit is geen kwajongensstreek meer, maar een aanslag
- • Doorgereden na ongeluk. Verdachter dan dit krijg je het niet
- • ‘Buitentijd’, advertorials voor in je backpack
- • Slim horloge voor kinderen blijkt gemakkelijk te kraken
- • Hennepplantage? Met die spullen kun je ook tomaten kweken
- • Die planten zijn volgens de rechter ‘niet vanzelf naar binnen gewandeld’
- • Of de officier zich ook zomaar in elkaar laat slaan
- • Werkstraf voor ‘akkefietje met schilderij’
- • Graag de volgende keer gewoon afrekenen